Henkilöstö

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@kpkonsa.fi

Hallinto- ja tukipalvelut

Puhelinvaihde / Tel. 06 8241 300 (klo 10-16)

 

Aho Heikki, rehtori, poissa
p. 040 5806651

Ojala Pasi, vs. rehtori
p. 045 1263434
Lähetä turvapostia

Mikko Pellinen, vs. apulaisrehtori
p. 044 493 4866

Pappinen Kari, apulaisrehtori, osa-aikainen
p. 040 5806652

Puolitaival Satu, talouspäällikkö
p. 050 4489869
Lähetä turvapostia

Ammatillinen koulutus

Koivisto Juhani, opinto-ohjaaja ammatillinen koulutus
p. 040 5377178
Lähetä turvapostia

Kokko Riitta, opintosihteeri ammatillinen koulutus
p. 050 5438083
Lähetä turvapostia

Perusopetus

Omajoki Heidi, toimistosihteeri
p. 050 5430114
Lähetä turvapostia

Hästbacka Jaana, toimistosihteeri
p. 050 3405186
Lähetä turvapostia

Kirjasto

Viik Sari, kirjasto
p. 050 4542147

Tekniikka ja kiinteistö

Pudas Jani, vahtimestari
p. 040 8270677

Kreus Jarmo, iltavahtimestari
p. 040 5895662

Mikkola Eemeli, siviilipalvelusmies

Hagqvist Karen, it-vastaava
p. 040 5534116
Lähetä turvapostia

Kuurajärvi Juha, it-asiantuntija
p. 050 3089643

Taari Tarmo, pianonvirittäjä
p. 050 5219916

Paananen Mika, ääni-, valo- ja av-vastaava
p. 040 6723302

Passoja Susanna, siistijä
p. 050 3130602

Mattila Kwandao, siistijä

Jussila Oona, siistijä (poissa)

 

Sivutoimipisteiden johtajat

Evijärvi ja Kaustinen: Johanna Vanhamäki-Hanhikoski
Kannus: Saara Passoja
Kruunupyy: Kristine Hänninen
Toholampi: Annika Harvala 
Veteli: Henna Pakkala

Lehtorit

Harvala Annika, matalat vaskisoittimet, KNSK
Ihajoki Sami, trumpetti, KNSK
Kumpula Heidi, viulu
Kurkikangas Auri, säestys
Lappalainen Jorma, kontrabasso
Lidsle Minna, huilu
Luomala Veera, musiikin varhaiskasvatus
Myllykangas Teresa, piano
Patana Hanna, käyrätorvi, KNSK
Pellinen Mikko, pop&jazz musiikki, vs. apulaisrehtori
Porvari Pasi, kansanmusiikki, linjanjohtaja
Salmela Airi, teoria
Salo-Peltokoski Noora-Kaisa, klarinetti
Seppä Maria, oboe
Viinikainen Sari, harmonikka

Toimenhaltijat

Autio Maria, rytmimusiikki laulu, vs. linjanjohtaja
Girod Jenny, tanssin varhaiskasvatus, tanssin linjajohtaja
Hänninen Kristine, viulu, Avain-aineet, Juniorijouset
Otava Emilia, sello
Peltola Tommi, rytmimusiikki, piano
Peltonen Katja, sello va.
Pulkkinen Kirsi, viulu
Rajaniemi Jukka, rytmimusiikki, sähkökitara
Vuolteenaho Kimmo, kitara vs.

Päätoimisia tuntiopettajia

Aukee Marianna, muskari
Hannula Niina, alttoviulu
Ilo Raija, tanssi
Jyrkkä Joosua, piano, Avain-aineet
Kaakinen Marita, laulu, Kamarikuoro
Klapuri Esa, saksofoni
Koivisto Anna, viulu, Jousiorkesteri
Kykyri Noora, Avain-aineet
Lindell Samuel, kitara
Paakki Oskari, rummut
Pakkala Henna, viulu
Passoja Saara, viulu
Poikkimäki Jemina, viulu
Porthén Minna, klarinetti, muskari, KNSK
Rintala Pauliina, piano
Stenberg Liana, tanssi
Tenhunen Laura, huilu
Tunkkari Marianne, laulu
Vanhamäki-Hanhikoski Johanna, piano
Vertainen Raimo, harmonikka
Viik Mika, lyömäsoittimet

Sivutoimisia tuntiopettajia mm.

Eklund Lena, sv. teori, Avain-aineet, piano
Erkkilä Sanna-Maija, viulu, muskari
Hakamäki Anne-Mari, kamulaulu
Havia Elina, viulu
Heikkilä Maiju, piano
Heiskanen Milan, säestys
Heiskanen Senni, kantele
Hekkala Markku, urut
Hille Sid, opinnäytetyö
Honkala Toni, opinnäytetyö
Hotakainen Maarit, piano
Jyrinki Kirsti, Sävelsäkki, muskari
Järvelä Pilvi, kamupiano
Kentala Anni-Mari
Kentala Kreeta-Maria, viulu
Kivelä Marko-Tapio, kitara
Korva Vuokko, Sävelsäkki (poissa kev. 2022)
Kossi Riitta, kansanmusiikki
Kujala Laura, fagotti
Laitinen Martti, urut
Lampela Ulla
Lankinen Satu, nokkahuilu
Lempiälä Pia, piano
Mathlin Katriina, Nuorisokuoro
Nygård Anu, kamuhaitari
Oja Matti, kitara
Paalanen Heidi, sävellys
Peltoniemi Janne
Pietilä Väinö
Pohjoisaho Matti, piano
Pokela Maija, kantele
Poutanen Minna, urut
Pulkkinen Saana, kamuyhtye
Riippa Jessica, rytmimusiikki laulu
Rintala Jonas, saksofoni
Roiko-Jokela Ulla, piano
Storrank Carolina, muskari
Sytchak Andrei, viulu, Kamarijouset
Sällinen Lotta, lastentanssi
Tammik Rasmus, sähkökitara
Tunkkari Reijo, viulu
Virkkala Siiri, viulu
Öhman Roosa, kamuviulu